VODOVJE

VODA je osnovna in najpomembnejša prvina za življenje.

V naravi neprestano kroži, na Zemlji pa se pojavlja v tekočem, trdnem in plinastem agregatnem stanju.

KROŽENJE VODE NA ZEMLJI

MORJA IN OCEANI

Na Zemlji je 71 % vodnih površin, ostalo je kopni svet. Večino vodnih površin zajemajo morja in oceani, in sicer 97 % vse vode na Zemlji. Oceani so ogromne površine slane vode, manjše pa so morja. Vodne gmote v oceanih in morjih se ves čas premikajo na površju in v globinah – valovanje, morski tokovi, bibavica (plima in oseka).

VODE NA KOPNEM

Na kopnem se voda nahaja v jezerih, teče v rekah, se premika v podzemlju ali pa je v obliki ledenikov.

Najprej si preberi nekaj o vodovju Slovenije, nato preveri svoje znanje.

VIR SLIKE: https://sl.m.wikipedia.org/wiki/Slika:Water_Cycle_-_SLO.png