RASTLINSTVO

Brez rastlin ne bi bilo življenja na Zemlji. Rastline s fotosintezo pridelujejo lastno hrano iz snovi, ki jo dobijo v prsti in zraka. Predstavljajo neposreden vir hrane za ljudi in živali.

S procesom fotosinteze ustvarjajo kisik, zato rastlinstvu pravimo pljuča planeta.

Z zadrževanjem vlage rastlinstvo upočasnjuje izhlapevanje in naš planet tako ni tako vroč in sušen.

Rastlinstvo varuje prst pred erozijo.

Poleg tega, da je rastlinstvo turistično privlačno in rekreacijsko okolje (gozdovi, gozdne jase, travniki), je tudi pomemben surovinski vir za industrijo (les).

Najprej si preberi nekaj o rastlinstvu Slovenije, nato pa preveri svoje znanje.